تولید محتوا وبلاگ

تعیین‌کننده‌ترین عامل در وضعیت و جایگاه یک وب‌سایت در گوگل، محتوا است. محتوا به عنوان اصلی‌ترین راه ارتباط مشتری با وب‌سایت می‌تواند مشخص کند که آیا باز هم به این وب‌سایت سر بزنیم یا نه. تولید محتوا وبلاگ با توجه به اهمیتی که دارد باید با دقت ویژه مورد توجه قرار گیرد و توسط افرادی که متخصص این حوزه‌اند تهیه شود. تولید محتوا وبلاگ به دو صورت درون تیمی با واسپاری به سرویس‌های محتوا انجام می‌شود. در ادامه در مورد تعریف پست وبلاگ، دلایل تولید محتوا برای وبلاگ، ساختار مناسب تولید محتوا وبلاگ و هزینه تولید محتوا وبلاگ می‌خوانیم.

تولید محتوای وبلاگ

برای محاسبه هزینه تولید محتوا برای وبلاگ فرم مقابل را تکمیل کنید، هزینه نهایی محتوا به صورت آنلاین محاسبه و به شما نمایش داده می‌شود.

مشاوره تولید محتوا
3 5 10 15
500 700 900 1100 1500 2000

هزینه تولید محتوا: ریال

زمان تولید محتوا روز

خیلی از موضوعاتی که در گوگل جستجو کرده‌ایم و روی نتایج اولیه کلیک کرده‌ایم، ما را با خود به بخش وبلاگ یک سایت برده‌اند. احتمالا از اهمیت تولید محتوا وبلاگ آگاهید و می‌دانید که داشتن محتوای حرفه‌ای، باکیفیت و دقیق چه نعمت بزرگی برای هر وب‌سایت است. در ادامه به این موارد با دقت بیشتری می‌پردازیم.

پست وبلاگ چیست؟

پست وبلاگ در واقع مقاله‌ای است که در در بخش وبلاگ سایت خود منتشر می‌کنید. محتوای پست وبلاگ می‌تواند شامل نمونه‌های مختلف محتوا مثل متن، تصویر، اینفوگرافیک یا ویدیو باشد.

چرا برای سایت خود وبلاگ داشته باشیم؟ چرا مشتری به محتوای مقاله و پست وبلاگ علاقه دارد؟

وقتی در وبلاگ خود پست‌ها و مقاله‌هایی حاوی اطلاعات مفید و دقیق می‌گذارید که به مشتری اطلاعات می‌دهید، کسب‌وکارتان به سرعت به منبع معتبری هم برای مخاطبان هم برای گوگل تبدیل خواهد شد. محتوای دقیق و قابل اعتماد و  مستند در وبلاگ کمک می‌کند به عنوان یک عضو پیشرو و معتبر در حوزه‌ی کاری خود تبدیل شوید که اثرگذاری زیادی بر مشتریان دارد.
همه‌ی مخاطبان و خوانندگان قرار نیست از شما خرید کنند. برخی خرید خواهند کرد،‌ برخی نه. برخی هم فعلا نه. دسته‌ی سوم به دنبال چه هستند؟
این مشتریان بالقوه به دنبال اطلاعات و پاسخ سوالاتی مربوط به محصولات و خدمات شمایند. اگر در تولید محتوا وبلاگ محتوایی غنی، معتبر و کمک‌کننده و پاسخگو تولید کرده باشید و افراد اطلاعاتی را در آنجا بیایند که جای دیگری یافت نمی‌شود، مخاطب در سایت شما زمان بیشتری را سپری می‌کند. اگر قبل از اینکه مخاطب بپرسد، ‌پاسخ تمامی سوالاتش را در پست‌های وبلاگ شما پیدا کند، مخاطب وفادارتان و بعد از آن هم مشتری شما خواهد شد.

 ساختار مناسب پست وبلاگ

از عناصر زیر برای داشتن پست وبلاگی که هم برای مخاطب و هم برای موتورهای جستجو بهینه و کارآمد باشد، استفاده کنید:

تیتر و عنوان

تیتر و عنوان محتوا که ممکن است به آن هدلاین هم گفته شود، برای جلب توجه خوانندگان استفاده می‌شود. محتوای شما با عنوان و تیترش در خبرها یا سوشال مدیا دیده خواهد شد. سعی کنید که عنوان مطلب حتما دربرگیرنده‌ی کلمه کلیدی اصلی باشد تا زمانی که این کلمه سرچ می‌شود، موتورهای جستجو مطلب شما را از دست ندهند.

مقدمه

اولین پاراگراف پست وبلاگ است که یا افراد را ترغیب به خواندن مطلب می‌کند یا آن‌ها را فراری خواهد داد. در نوشتن این پاراگراف باید دقت کنید محتوا به نحوی باشد که افراد را ترغیب و وادار کند که مطلب را تا انتها بخوانند. در این قسمت باید عبارات کلیدی را حداقل یک بار در این پاراگراف استفاده کنید.

محتوای اصلی و بدنه

این قسمت، اصلی‌ترین بخش پست وبلاگ است. می‌توان تیترها را به عنوان ادعا و بدنه را به عنوان اثبات آن دانست. محتوای اصلی باید به نحوی باشد که به خواننده حس خوبی منتقل کند و منطبق بر عنوان مطلب باشد. اگر متن پست وبلاگ به گونه‌ای متفاوت از عنوان و تیتر باشد، وبلاگ شما به عنوان منبعی ناکارآمد شناخته خواهد شد. پس حتما در ارتباط بین تیتر مطلب و بدنه دقت کنید.
طول پست وبلاگ از ۳۰۰ کلمه تا ۳۰۰۰ کلمه یا بیشتر، متغیر است. بسته به کشش موضوع و مخاطبان خود، طول مطلب را تعیین کنید.

تیرهای داخلی

بسیاری از افراد متن پست وبلاگ را کلمه به کلمه نخواهند خواند؛ بلکه صرفا آن را اسکن خواهند کرد. داشتن زیرعنوان‌ها و هدینگ‌ها که متن را از حالت یکنواختی خارج کرده و به چند بخش مختلف و معین بشکند، برای این مخاطبان مفید است. توجه داشته باشید که هدینگ با محتوای مرتبطی همراه باشد.

فهرست‌ها و بولت

اگرچه که نباید کل متن به صورت بولت و فهرست‌وار باشد، این لیست‌ها کمک می‌کنند مراحل  یا فرآیندها (و هر مورد فهرستی دیگری) به صورت منظم و جدا نوشته شود و خواندنش آسان‌تر باشد.

تصویر و ویدیو

کلمات و متن پست وبلاگ را با مدیا شامل تصویر و ویدئو غنی و تکمیل کنید. استفاده از این ابزارها کمک می‌کند متن بهتر فهمیده شود و در میانه‌ی کلمات طولانی، استراحتی برای خواننده به حساب می‌آید.
اگر دسترسی یا امکان بارگذاری ویدیو در پست وبلاگ خود ندارید حداقل کاری که می‌توانید و باید انجام دهید این است که یک عکس مربوط به مطلب را در پست وبلاگ بارگذاری کنید و در اسم فایل و عنوان و متن جایگزین عکس، از کلمه کلیدی استفاده کنید. این کار برای بهبود وضعیت سئوی مطلب خیلی اهمیت دارد.

نتیجه گیری

نتیجه‌گیری به صورت یک یا دو پاراگراف در انتهای مطلب است که با هدف خلاصه کردن کل مطالب آورده می‌شود. خواننده باید با خواندن نتیجه گیری تصویری کلی از مطالب پست را دریافت کند. نتیجه گیری در تولید محتوا وبلاگ از این لحاظ اهمیت دارد که خواننده با خواندن آن متوجه خواهد شد که آیا به پاسخ سوالات خود رسیده یا نه.

دعوت به اقدام یا کال تو اکشن

آخرین خط محتوای پست وبلاگ باید به نحوی شامل دعوت به اقدام یا همان کال تو اکشن باشد. کال تو اکشن می‌تواند به سادگی درخواست اشتراک نظرات در بخش کامنت‌ها یا انتشار پست وبلاگ در شبکه های اجتماعی‌شان باشد. اگر پست وبلاگ را برای تبلیغ یک محصول یا سرویس خاص نوشته اید، کال تو اکشن باید افراد را ترغیب کند که از این ابزارها بیشتر بپرسند و در نهایت مشتری شوند.

معرفی شبکه‌های اجتماعی برندتان

سوشال مدیا ابزاری قدرتمند برای معرفی محتوای وبلاگ است. در همه‌ی پست‌های وبلاگ خود حتما دکمه‌ی شبکه‌های اجتماعی‌تان را داشته باشید. در این صورت به اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی توسط خواننده‌ها خیلی آسان‌تر صورت خواهد گرفت. دکمه‌های لینک به شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و ... را می‌توانید در ابتدا، انتها یا کناره‌های مطلب جاگذاری کنید.

هزینه تولید محتوا وبلاگ

تولید محتوا وبلاگ را باید به عنوان بخشی از مسیر تبلیغات و بازاریابی خود بدانید و بخشی از بودجه‌ی بخش مارکتینگ را به این قسمت اختصاص دهید. تولید محتوا برای وبلاگ با توجه به نقش مهمی که در وضعیت وب‌سایت در موتورهای جستجو دارد و نیز بخاطر تاثیری که بر خواننده می‌گذارد و نقش مهمی در مشتری‌یابی برای محصول و خدمات دارد، باید به صورت جدی در بودجه‌بندی در نظر گرفته شود.

روش‌ های تولید محتوا برای وبلاگ

با توجه به اینکه شما یک سازمان بزرگ هستید یا یک استارت‌آپ متوسط یا یک کسب‌وکار نوپای کوچک، چگونگی تولید محتوا برای وبلاگ می‌تواند متفاوت باشد. این‌ که اقتضای وضعیت کسب‌وکار شما هفته‌ای یک پست وبلاگ یا سه پست و بیشتر باشد، تعیین می‌کند که بهتر است تولید محتوا را در تیمی داخل مجموعه‌تان انجام دهید یا اینکه تولید محتوا وبلاگ را برون‌سپاری کنید. مجموعه‌هایی هستند که سرویس‌های تولید محتوا وبلاگ را از صفر تا صد برای کسب‌وکارها انجام ‌می‌دهند.
با واسپاری کل امور مربوط به محتوای سایت خود می‌توانید با خیال راحت به قسمت‌های دیگر کسب و کارتان برسید و بدون این که نیروی کاری به مجموعه‌ی خود اضافه کرده باشید، تمام خدمات محتوایی شامل استراتژی محتوا، تقویم محتوا، تولید محتوا و انتشار آن را با کیفیتی استاندارد دریافت کنید.

چرا نویسش؟

نویسش خدمات متنوعی در زمینه‌ی تولید محتوا به شما عرضه می‌کند. می‌توانید تولید محتوا برای وبلاگ خود را به نویسش بسپارید. حتی می‌توانید از نویسش درخواست تعیین موضوع و استراتژی محتوایی هم داشته باشید. با این کار، با یک تیر دو نشان زده‌اید: هم خیال خودتان را از دشواری‌های محتوا و تولید محتوا وبلاگ راحت کرده‌اید و هم محتواهایی دقیق، جامع، باکیفیت، منطبق با نیاز شما و طراحی‌شده به صورت ویژه برای مختصات کسب‌وکار خودتان را تحویل خواهید گرفت.

عوامل موثر بر هزینه تولید محتوا وبلاگ

نوشتن از یک موضوع عمومی مثل سفر و گردشگری با نوشتن از چیزی مثل حفاری چاه‌های نفتی به روش حفاری دورانی و ضربه‌ای متفاوت است. موضوع مطلب و تعداد کلمات محتوای درخواستی در تعیین هزینه‌ی تولید محتوا وبلاگ نقش اساسی دارند. این دو فاکتور اصلی‌ مشخص‌‌کننده‌ی هزینه‌ی تولید محتوا برای پست وبلاگ هستند. می‌توانید با کمک ماشین حساب محتوا با وارد کردن موضوع و تعداد کلمات و نیز تعداد محتواهای درخواستی، هزینه را مشاهده کنید.

مشاهده بیشتر

نویسش چگونه کار می‌کند؟

با چند کلیک، تولید محتوا و بازاریابی محتوایی را آغاز کنید

سفارش محتوا 1

سفارش محتوا

کافی‌ست فرم سفارش محتوا را تکمیل کنید. بسته به موضوع، تعداد و نوع محتوای مورد نیاز، زمان و هزینه‌ محتوا محاسبه و به شما نمایش داده می‌شود.
تولید محتوا 2

تولید محتوا

تولید محتوای شما توسط نویسنده‌ای مرتبط و متخصص انجام می‌شود و در بازه‌ی زمانی اعلام شده جهت بررسی به شما تحویل می‌گردد.
3 بررسی محتوا

بررسی محتوا

به محض آماده شدن محتوا از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. کافی‌ست آن‌را بررسی کرده و در صورت نیاز به اصلاح، به نویسنده اطلاع دهید.

مشتریان نویسش

نویسش فقط تولید محتوا نیست! هرآنچه برای راه اندازی کسب و کاری موفق نیاز دارید اینجاست.

مشتریان محتوای نویسش
مشتریان محتوای نویسش
ضمانت کیفیت و اصالت

ضمانت کیفیت و اصالت

نویسش کیفیت و اصالت محتوا و خدمات ارائه شده را ضمانت می‌کند و در صورت وجود مغایرت، بر اساس رویه عودت وجه، همه‌ی هزینه‌ها برگردانده خواهد شد.

مشاوره محتوا

مشاوره رایگان

در انتخاب سرویس‌های مختلف به راهنمایی نیاز دارید؟ از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. همکاران متخصص محتوا آماده پاسخگویی به درخواست‌های‌تان هستند.

پشتیبانی آنلاین محتوایی

پشتیبانی آنلاین

در نویسش می‌توانید از طریق گفتگوی آنلاین، سیستم پشتیبانی و یا تماس تلفنی سوال‌ها و درخواست‌های خود را مطرح کنید.

بازاریابی محتوایی کسب و کار خود را آغاز کنید.

اولین سفارش خود را ثبت و تا 30 درصد تخفیف دریافت کنید

سفارش تولید محتوا مشاوره محتوا