Call to Action | CTA | دعوت به عمل

call-to-action

این عبارت هم یکی از آن عبارت‌هایی است که به صورت انگلیسی در زبان مارکتینگ جا افتاده و انگار قصد فارسی شدن هم ندارد. کال تو اکشن یا آن طور که خلاصه می‌‎گویند، CTA، به معنی دعوت به عمل است. این دعوت -کال تو اکشن- می‌تواند یک لینک، دکمه، تصویر یا نوعی از لینک سایتی باشد که بازدیدکننده وب سایت شما را تشویق می‌کند به یک صفحه لندینگ برود و به یک مشتری بالقوه تبدیل شود.

احتمالا شما هم CTAهای زیادی را دیده‌اید: “همین الان مشترک شوید” یا “گزارش راه حل را امروز دانلود کنید”. این دعوت‌ها برای بازاریاب‌ها خیلی مهم هستند چون مثل طعمه‌هایی عمل می‌کنند که یک بازدیدکننده ساده وب سایت را به یک مشتری بالقوه تبدیل خواهند کرد. پس حالا می‌توانید حدس بزنید که نوشتن یک پیشنهاد جذاب یا یک CTA بسیار تشویق‌کننده چقدر می‌تواند در مشتری آوردن برای یک کسب و کار مهم و مفید باشد.

تقریبا هر محتوایی که تولید می‌کنید، می‌تواند -و بهتر است- که یک کال تو اکشن داشته باشد. «اقدام به عمل» در هر محتوا یا فعالیت بازاریابی مثل آزمون آ.ب موجب می‌شود هدفمند بودن آن اقدام مورد سنجش قرار گیرد و مبنای کافی و لازم را برای بررسی اقلام خود در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطلب قبلی
ab-testing

A/B Testing | آزمون آ.ب |‌ ab تست

مطلب بعدی
Blogging

Blogging | وبلاگ نویسی

مطلب مرتبط
بازاریابی محتوایی کسب و کار خود را آغاز کنید
سفارش تولید محتوا