وبلاگ شما به چند محتوای تازه در ماه نیاز دارد؟

وبلاگی فعال و پرمحتوا، مشتریان شما را نزدیک‌تر و وفاداری‌شان را بیشتر می‌کند. کاربران سایت شما، وقتی با وبلاگی فعال و بروز مواجه می‌شوند، اعتماد بیشتری به شما می‌کنند و سریع‌تر تصمیم به استفاده از خدمات‌تان می‌گیرند. اما سوالی که بوجود می‌آیند این است: در تولید محتوای وبلاگ به چند محتوا در ماه نیاز است؟ آیا هرچقدر محتوای بیشتری تولید کنیم، موفقیت بیشتری عایدمان خواهد شد؟

پاسخ سرراست به این سوال این است: خیر! کمیت بالا به تنهایی نمی‌تواند نظر مخاطب و البته موتورهای جستجو را به خود جلب کند. برای آنکه وبلاگی کارآمد داشته باشید، باید چند نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید:

بودجه‌تان چقدر است؟

تولید محتوا هزینه‌بر است و مهمتر از آن، به استمرار و تداوم نیاز دارد. بدون شک با تولید مقطعی محتوا و در کوتاه مدت نمی‌توان انتظار نتایج هیجان‌انگیزی را داشت و دستاورد جذابی کسب کرد. میزان بودجه‌ای که می‌توانید در بلند مدت برای تولید و نشر محتوا هزینه کنید، یکی از معیارهای تصمیم‌گیری در مقدار محتوای مورد نیازتان است. توجه داشته باشید اگر در مقطعی، حجم بالایی از محتوا را تولید و منتشر کنید و پس از آن از سرعت بروزآوری وبلاگ خود بکاهید، موتورهای جستجو رتبه‌ی کمتری به محتوای شما می‌دهند و عملا هرچه رشته‌اید پنبه می‌شود! مقدار بودجه‌ای که می‌خواهید صرف تولید محتوا و به طور کلی برنامه بازاریابی محتوایی خود کنید، ارتباط بسیار مستقیمی با سهم و اهمیت محتوا در پلن مارکتینگ شما دارد.

مخاطبین‌تان چه می‌خواهند؟

معیار مهم بعدی، میزان انتظار کاربران شماست. بسته به اینکه در چه صنعتی کار می‌کنید، جامعه‌ی هدف‌تان کدام است و شیوه‌های برقراری ارتباط‌تان با مشتری چیست، کمیت محتوای مورد نیازتان تغییر می‌کند. در برخی از صنایع، ظرفیت تولید محتوای بیشتری پیش روی‌تان است و مخاطبین نیز، نیازمند محتوای بیشتری برای شناخت بهتر از شما و کسب‌وکارتان هستند. اگر محتوا را تنها برای موتورهای جستجو تولید می‌کنید، متاسفانه روند درستی را در پیش نگرفته‌اید. شما می‌بایست مخاطب خود را شناخته، بر اساس نیاز او محتوا را تولید و منتشر کنید.

رقبای‌تان چکار می‌کند؟

یکی از مهمترین دستاوردهای تولید محتوای باکیفیت و منظم، ارتقای رتبه و جایگاه شما در موتورهای جستجوست. هرچقدر جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشید، ورودی و بازدیدکننده‌ی بیشتری را به صورت ارگانیگ جذب خواهید کرد و طبعا، فروش بیشتری را تجربه می‌کنید. در این بین، یکی از عوامل تاثیرگذار در جایگاه وبسایت و محتوای شما در موتورهای جستجو، میزان و کمیت محتوای شماست. اینکه در مقایسه‌ی با رقبا، چه حجمی از محتوا را و با چه میزانی از کیفیت تولید می‌کنید، رکنی کلیدی در رتبه‌بندی‌تان خواهد بود.

استراتژی شما چیست؟

ممکن است که سهم بازاریابی محتوایی از برنامه‌ی بازاریابی‌تان محدود باشد و یا اینکه مهمترین کانال جذب مشتریان تازه را از این مسیر تعریف کرده باشید. بسته به نوع و شیوه‌ی استراتژیک شما، مقدار محتوای مورد نیازتان نیز تعیین می‌شود. اگر در سازمان شما مدیر بازاریابی دارید، خوب است که نظر او را بدانید و از او بخواهید برنامه‌ی پیش رویش را برایتان شرح دهد تا مقدار محتوای مورد نیازتان را تخمین بزنید.

اندازه‌ی کسب‌وکارتان چقدر است؟

اگر کسب‌وکاری تازه‌کار هستید، طبعا محتوای کمتری نسبت به کسب‌وکارهای قدیمی‌تر دارید. با محتوای محدود و توزیع بهینه‌ی آن می‌تواند هم فهم بهتری از نیاز مخاطب به دست آورید و هم در مسیر تولید محتوا و توزیع آن، تجربه‌ی عملی بهتری را بدست آورید تا گام‌های آتی را با دقت و کیفیت بیشتری بر دارید.


پیشنهاد نویسش برای شما

ما در نویسش عموما پیشنهادمان این است که از کمترین مقدار ممکن آغاز کنید و بعد از دریافت بازخوردهای اولیه، بودجه و برنامه‌ی بازاریابی محتوایی خود را توسعه دهید. همیشه می‌تواند مقدار محتوای بیشتری را به سایت و وبلاگ خود تزریق کرد، اما تقلیل و کاهش آن می‌تواند نتایج بدی را به همراه داشته باشد. اگر هنوز برنامه‌ای جدی و مدون برای پیشبرد برنامه‌های بازاریابی محتوایی خود ندارید، کار را با بسته‌های نویسش پلاس برنزی یا نقره‌ای آغاز کنید. هم هزینه‌ی کمتری را می‌پردازید و هم به قدر کافی محتوا دریافت می‌کنید. اگر شرکت‌تان بیش از یکسال از فعالیتش می‌گذرد ومی‌خواهید کمی جدی‌تر با این فضا برخورد کنید، نویسش پلاس طلایی انتخابی عالی به حساب می‌آید. چرا که تمام فرایند تولید و نشر محتوا را نویسش به عهده دارد و شما تنها از برون‌داد آن لذت خواهید برد. با این‌حال، مشاوره رایگان نویسش در کنار شماست تا به در انتخاب بهترین سرویس ممکن کمک‌تان کند.

تحریریه نویسش

تحریریه وبلاگ نویسش، محتوای باکیفیت و کاربری را در حوزه‌ی تولید محتوا و بازاریابی محتوا در اختیار شما قرار می‌دهد. وبلاگ نویسش را دنبال کنید تا دانش‌تان را در این دو حوزه ارتقا بخشید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی